25.10.2013


PROPOZYCJE DLA MŁODZIEŻY I NIE TYLKO....

We wtroek, 29 października o godz. 12.30 w sali kinowej CSiK w Garwolinie odbędzie się program profilaktyczny przygotowany przez muzyków zespołu Porozumienie, jest to propozycja skierowana do młodzieży i nie tylko....

Podczas spotkania poruszane  będą problemy nałogów, kradzieży, przemocy w rodzinie i szkole, nieodpowiedzialnej miłości, powierzchownego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Program będzie połączony z koncertem zespołu Porozumienie. Wszystkich kandydatów do bierzmowania, oraz młodzież zaprasza Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Parafia Przemienienia Pańskiego.

*******************************************************************************

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października, w parafii bł. Jana Pawła II w Sulbinach jest organizowana NOC ŚWIĘTYCH. Będzie to czas modlitwy przez wstawiennictwo wielu naszych świętych patronów i uwielbienia Boga, który wywyższył ich chwałą przebywania w niebie – w jasności. Dlatego też tej nocy będą obecne relikwie wielu świętych i błogosławionych, m.in. św. s. Faustyny, św. Rity, bł. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. Charbela – świętego pochodzącego z Libanu, a także wielu innych. Obecność relikwii św. Charbela związana jest z osobą ks. prałata Jarosława Cieleckiego, z Watykańskiej Agencji Informacyjnej, od wielu lat pracującego w Rzymie, który jest wielkim czcicielem tego Świętego. Ks. Cielecki przez wiele lat pracował u boku bł. Jana Pawła i był jednym ze świadków Jego drogi do świętości, o czym między innymi będzie mówił w katechezie.
Po Mszy św. sprawowanej o godz. 24.00, będzie możliwość ucałowania relikwii i otrzymania indywidualnego błogosławieństwa z namaszczeniem olejem św. Charbela.

PRZYJDŹ, JESTEŚ ZAPROSZONY!!!