201.0.2013

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 października 2013 r.

1. Dziękujemy katechistom za świadectwo i zaproszenie do udziału w katechezach neokatechumenalnych. Zachęcamy wszystkich szukających sensu życia, prawdy, Boga i miłości do udziału w tych spotkaniach.
  2. Dzisiaj w naszym mieście odbędzie się I Marsz Życia. O godz. 13.00 rozpocznie się Msza św. w parafii MB Częstochowskiej, ok. 14.00 w procesji różańcowej uczestnicy marszu udadzą się do naszej Kolegiaty a następnie przejdą do kaplicy bł. Jana Pawła II w Sulbinach, aby błagać Boga wynagradzając za wszystkie grzechy przeciwko życiu. Zapraszamy do modlitwy i tego świadectwa.
  3. Również dzisiaj w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie o godz. 16.15 odbędzie się koncert ku czci bł. Jana Pawła II w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Wstęp wolny.
  4. W dniu dzisiejszym o godz. 16.30 Msza św. pielgrzymkowa gr. 7 a, następnie różaniec i spotkanie w auli KLO.
  5. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 16.30, ministrantów z gimnazjum zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej.
  6. Beata Dziubak (26 letnia) cierpi na nowotwór mózgu i prosi o materialne wsparcie ponieważ nie jest w stanie wykupić specjalistycznych leków. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. przed kościołem będą rozprowadzane kalendarze za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na pomoc Beacie.
  7. W czwartek dzień adoracji, Msza św. o godz. 12.00 a wieczorem katecheza przygotowująca do s. chrztu świętego w auli KLO o godz. 19.00.
  8. Młodzież z KSM przed Kościołem rozprowadza dziś kalendarze rolnicze, wszystkich zainteresowanych prosimy o zakupienie kalendarzy.
  9. Z okazji 45-lecia kształcenia zawodowego dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego w Garwolinie przy ul. II Armii Wojska Polskiego 20 serdecznie zaprasza byłych nauczycieli i pracowników, absolwentów, rodziców i sympatyków szkoły na Dzień Otwarty, który odbędzie się 26 października 2013r. w godzinach 10.00 – 12.00.
  10. Młodzież z KSM oferuje swoją pomoc przy sprzątaniu grobów. Wszystkich, którzy wiedzą o grobach niesprzątanych, zapomnianych, zaniedbanych młodzież prosi o informacje. Informacje można podawać w zakrystii.
  11. Rodzicielstwo płynące prosto z serca to cel konferencji poświęconej komunikacji rodziców ze swoimi dziećmi. Takie bezpłatne spotkanie organizowane jest 26.10.2013r. o godz. 10.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie przy Al. Wyzwolenia 124. Szczegółowe informacje na plakacie.
  12. 27 października o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej w auli KLO.
  13. W poniedziałek 28 października od godz. 13.00 w Przychodni Zdrowia Medical przy ul. Kuśnierskiej 2 w Garwolinie odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy, echo serca oraz USG nerek. Badania są wykonywane na profesjonalnym aparacie USG Doppler Color, koszt badania to 55zł. Bliższe informacje możemy uzyskać w przychodni.
  14. 29 października o godz. 12.30 w sali kinowej odbędzie się program profilaktyczny przygotowany przez muzyków zespołu Porozumienie, jest to propozycja skierowana do młodzieży. Podczas spotkania poruszane  będą problemy nałogów, kradzieży, przemocy w rodzinie i szkole, nieodpowiedzialnej miłości, powierzchownego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Program będzie połączony z koncertem zespołu Porozumienie. Wszystkich kandydatów do bierzmowania, oraz młodzież z naszego miasta zaprasza Publiczne Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Parafia Przemienienia Pańskiego.
  15. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy przedstawicieli Seminarium Duchownego z Siedlec.
  16. Bóg odwołał do wieczności: sp. Włodzimierza Włodarczyka, Ewę Nowicką