10.11.2013

Ogłoszenia parafialne – 10 listopada 2013r.

1. Dzisiaj do puszek możemy złożyć swój dar serca przeznaczony na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, dzisiejsze ofiary przeznaczone są na remont szkoły im. Św. Bernarda w Nigerii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
  2. Jutro11 listopada obchodzić będziemy Święto Odzyskania Niepodległości. Jest to już 95 rocznica powrotu naszej Ojczyzny na mapę świata. Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona w kościele o godz. 10.00. Po Mszy św. przemarsz z udziałem pocztów sztandarowych, akademia w Domu Kultury, Harcerska gra miejska, sztafeta pływacka i spektakl Teatru Muzycznego „Od Czapy”. Pełny program w gablocie. Z tej też okazji młodzież z KSM-u rozprowadza przed kościołem małe flagi Polski, które można podarować dzieciom, bądź też umieścić w domu. Zachęcamy do podjęcia inicjatywy zakupu tych flag, młodzież dziękuje też za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji na działalność naszego oddziału KSM-u.
  3. W tym tygodniu o godz. 17.00  zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, a bezpośrednio po nim Eucharystia. W soboty modlitwa różańcowa będzie po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 17.30. Rozkład tegorocznych wypominek znajdziemy na tablicy ogłoszeń i w gazetce.  Od jutra również udamy się na wioski, by polecać Bogu zmarłych w Eucharystii. W tym tygodniu otaczamy modlitwą zmarłych:
    - poniedziałek: ul. Staszica, Kościelna, Parkowa, Sportowa, Olimpijska,
                           o godz. 19.00 – Jagodne i Puznów
    - wtorek: Osiedle Leszczyny (ul. Andresa, Sławińska, Cicha);
    - środa: ul. Kołłątaja, Konarskiego, Parysowska, Ks. Anny, Ks. Janusza, Krasickiego,
                   o godz. 19.00 – Zawady;
    - czwartek: Os. Targowa, o godz. 19.00 – Żabieniec;
    - piątek: Osiedle Zarzecze, o godz. 19.00 – Niecieplin;
    - sobota: ul. Senatorska,
    - niedziela: ul. Spacerowa, Radosna, Boczna.
    Zapraszamy też na modlitwę roczną za zmarłych, w każdą 2 niedzielę miesiąca na różaniec z czytaniem kartek o godz. 9.30 a po nim Msza św.
  4. Katechezy dla par z dekanatu garwolińskiego zamierzających zawrzeć związek małżeński odbędą się 17 i 24 XI oraz 01.XII, rozpoczynają się one o godz. 9.00 i trwają do 12.00. Zapisy drogą elektroniczną: rodzina@parafiagarwolin.pl lub sms: 787705057.
  5. Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w dniach 1- 2 listopada wsparli dzieło budowy Pomnika - Grobu dzieci zmarłych przed narodzeniem. W czasie kwesty prowadzonej na cmentarzu w Garwolinie uzbieraliśmy kwotę 9554,15 zł, spotkaliśmy się z wielką życzliwością ze strony osób odwiedzających cmentarz za co bardzo serdecznie dziękujemy. Jednocześnie chcemy poinformować, ze budowa krypty przeznaczonej do pochówku dzieci już się rozpoczęła, dobiegają końca prace ziemne związane z jej budową.
  6. W środę zbiórka dla ministrantów z Gimnazjum, kandydatów na ministrantów na zbiórkę zapraszamy w następnym poniedziałek tj. 18 listopada.
  7. W czwartek po Msz św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa.
  8. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I-wszej Komunii Świętej.
  9. W tym tygodniu P. Organista rozniesie opłatki:
    - we wtorek - Puznów,
    - środa - Niecieplin,
    - czwartek - Kol. Unin,
    - piątek - ul. Sławińska, Andresa, Cicha,
    - sobota - Natalia i Lucin.
  10. W tym tygodniu Pan powołał do siebie: śp. Adama Bogusza, Waldemara Sucheckiego, Zbigniewa Jacka Szulca, wieczny odpoczynek racz im dać Panie…