03.11.2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 listopada 2013r.

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja i modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach. W celu uzyskania odpustu nawiedzamy cmentarz indywidualnie. Papieskie intencje modlitwy na ten miesiąc: Ogólna: Aby kapłani, którzy przeżywają trudności, doznali pociechy w cierpieniach, wsparcia w wątpliwościach i utwierdzenia w wierności. Misyjna: Aby, jako owoc misji kontynentalnej, Kościoły w Ameryce Łacińskiej wysyłały misjonarzy do innych Kościołów.
  2. Codziennie w dniach od 2-8 listopada każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwy za zmarłych może uzyskać odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować tylko za dusze przebywające w czyśćcu. W tych dniach o godz. 17.00 na cmentarzu będzie odmawiany różaniec w intencji zmarłych a następnie o godz. 17.30 Msza św. Przez cały listopad będzie też sprawowana Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach. W tym roku rozpoczynamy modlitwę roczną za zmarłych polecanych w wypominkach. W każdą 2 niedzielę miesiąca zapraszamy na godz. 9.30 na różaniec z wyczytywaniem kartek wspominkowych a po nim Msza św. w int zmarłych polecanych w wypominkach. Pierwszy taki różaniec 8 grudnia. Zapraszamy.
  3. Przypominamy wszystkim, którzy dekorują groby swoich bliskich i wynoszą wszelkiego rodzaju odpady i zużyte znicze o konieczności ich segregowania. Prosimy czytać co jest napisane na kontenerach zanim wyrzucimy śmieci. Nie wyrzucamy odpadów w zawiązanych workach i reklamówkach ale odpowiednio do wyznaczonego pojemnika. Zużyte znicze w większości można pozbawić elementów plastikowych, wkładów z parafiną i elementów metalowych. Nie mieszajmy również naturalnych rzeczy z folią i plastikiem.  Tym, którzy zwracają na to uwagę składamy podziękowanie i wyrazy uznania za zrozumienie, że cmentarz jest wizytówką naszego miasta i wspólnym dziełem pamięci o naszych kochanych osobach.
  4. Informujemy, że od 8 listopada nasz cmentarz będzie otwarty w wyznaczonych godzinach. Przy każdej bramie znajduje się taka informacja.
  5. W dniu 10 listopada 2013r. (niedziela) zorganizowany zostanie bezpłatny wyjazd do Warszawy na uroczystości upamiętniające Ofiary Katastrofy Smoleńskiej, Zapisy przyjmowane będą w Biurze Poselskim Grzegorza Woźniaka przy ul. Kościuszki 22 od jutra do piątku w godz. 10.00-14.00. Zbiórka uczestników wyjazdu o godz. 16.30 w niedzielę przed naszą Kolegiatą.
  6. Ze względu  na oktawę Wszystkich Świętych w tym tygodniu nie będzie zbiórek dla ministrantów i  kandydatów.
  7. Pani Beata Dziubak, która zwracała się o pomoc materialną na leczenie nowotworowe składa na ręce księdza Proboszcza serdeczne podziękowanie wszystkim życzliwym Parafianom. Za dar serca, każdą ofiarę i modlitwę w jej intencji. Na ten cel zebrano 5731,49 zł.
  8. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na kościół – 1000zł.
  9. W czwartek  o godz. 19.00 spotkanie przygotowujące do sakramentu chrztu. W grudniu planowany termin sakramentu chrztu to święta Bożego Narodzenia  26 grudnia o godz. 12.00.
  10. W tym tygodniu nasz Organista zacznie roznosić opłatek do naszych rodzin. Poniedziałek – Dudka i Łętów; wtorek – Głosków; środa – Czyszkówek; czwartek – Żabieniec; piątek – Jagodne. Jest to opłatek poświęcony a korzystanie z posługi organisty jest wyrazem jedności z parafią.
  11. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dac Panie....